• Zakład produkcyjny Olsztyn:
 • +48 89 512 80 73, +48 89 512 83 46
 • oknodrew@oknodrew.pl;
 • Oddział Warszawa:
 • +48 608 203 220

Minimalistyczne okna drewniane - szklenie schodkowe

Obecnie nowoczesna architektura jest otwarta, czysta, prosta w formie i bogata w przeszklenia. Okna nie są już dodatkiem do budynku, a ich wielkogabarytowe formaty stanowią jego znaczną część konstrukcyjną.

Rozwiązanie dedykowane wszystkim którzy chcą w swoich projektach uwzględnić podejście minimalistyczne. Chodzi nam tu głównie  o okna z maksymalnie odchudzonymi widocznymi ramami przy dużych gabarytach tafli szklanych. Oferujemy tu rozwiązanie sztufenglass, czyli tzw. szklenie schodkowe w którym wszystkie elementy drewniane zabezpieczone są oz zewnątrz szybą hartowaną nałożoną na ramiaki.

Rozwiązanie ładne, nowoczesne oraz praktyczne. Przy zastosowaniu szybopakietów dwukomorowych trzyszynowych uzyskujemy współczynnik dla szyby równy U=0,5. Nie blokuje nas tu nic i dodatkowo możemy dla zwiększenia bezpieczeństwa dokładać dodatkowo szybę antywłamaniową klejoną klasy P4.

Przy czym w sztufenglass i tak zawiera szybę zewnętrzną, tą nakładaną na ramy okienne, jak szybę o zwiększonej twardości – szybę hartowaną.

Wszystkie krawędzie przed hartowaniem  są zeszlifowane – nie ma obawy aby ktoś  mógł sobie o nią zrobić krzywdę

Zastosowanie jak największej powierzchni szyby bez podziałów daje najlepsze efekty estetyczne. Firma Okno-Drew oferując  wielkowymiarowe konstrukcje z wykorzystaniem tafli szyb zespolonych o wymiarach do 3500 x 5000, co pozwala osiągnąć wyjątkowo atrakcyjny efekt wizualny.

Stufengals – szklenie schodkowe daje ogromne możliwości architektom w tworzeniu niepowtarzalnych projektów oraz ich realizacji niemal bez ograniczeń technologicznych.

Szklenie schodkowe (sztufenglas) - zalety i możliwości zastosowania:

 • Stopniowanie szkła - step zewnętrzny obejmuje drewnianą ramę.
 • W celu uzyskania odpowiedniego wyglądu połączenie samych szyb w obszarze łączenia krawędzi jest zaczernione silikonem strukturalnym w odpowiedniej szerokości.
 • W technologii schodkowej (stufenglas) zewnętrzna strona stolarki jest chroniona całkowicie przez szkło mocowane systemowo do drewna.
 • Brak konieczności konserwacji strony zewnętrznej okien – drewno jest całkowicie zakryte szybą a piękno drewna w dowolnym kolorze widoczne pozostaje wewnątrz pomieszczeń.
 • Duża tafla szkła daje ogromne możliwości aranżacji i sama w sobie jest dekoracją zarówno elewacji jak i wnętrza.
 • Wykorzystanie pakietów 3-szybowych o współczynniku 0,7 lub 0,5 chroni przed kosztownymi stratami ciepła.
 • Szklenie schodkowe - stufenglas stosuje się zarówno przeszkleniach stałych, otwieranych tradycyjnie jak i w systemach przesuwnych oraz harmonijkowych tworząc spójne szklane elewacji.

 

TECHNOLOGIA

przejdź

PA-NO-RAMA (Nowość) okna bezramowe

przejdź

Energooszczędne
okna drewniane 78 mm

przejdź

Energooszczędne PLUS okna drewniane 88 mm

przejdź

Pasywne
okna drewniane 109 mm

przejdź

Okna drewniano-aluminiowe

przejdź

Szklenie minimalistyczne okna drewniane stufenglas

przejdź

Drzwi wejściowe

przejdź

Ogrody zimowe

przejdź

Okiennice

przejdź

Bramy garażowe

przejdź

Wyjścia tarasowe

przejdź

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.