• Zakład produkcyjny Olsztyn:
 • +48 89 512 80 73, +48 89 512 83 46
 • oknodrew@oknodrew.pl;
 • Oddział Warszawa:
 • +48 608 203 220

Minimalistyczne okna drewniane - szklenie schodkowe

Obecnie nowoczesna architektura jest otwarta, czysta, prosta w formie i bogata w przeszklenia. Okna nie są już dodatkiem do budynku, a ich wielkogabarytowe formaty stanowią jego znaczną część konstrukcyjną.

Rozwiązanie dedykowane wszystkim którzy chcą w swoich projektach uwzględnić podejście minimalistyczne. Chodzi nam tu głównie  o okna z maksymalnie odchudzonymi widocznymi ramami przy dużych gabarytach tafli szklanych. Oferujemy tu rozwiązanie sztufenglass, czyli tzw. szklenie schodkowe w którym wszystkie elementy drewniane zabezpieczone są oz zewnątrz szybą hartowaną nałożoną na ramiaki.

Rozwiązanie ładne, nowoczesne oraz praktyczne. Przy zastosowaniu szybopakietów dwukomorowych trzyszynowych uzyskujemy współczynnik dla szyby równy U=0,5. Nie blokuje nas tu nic i dodatkowo możemy dla zwiększenia bezpieczeństwa dokładać dodatkowo szybę antywłamaniową klejoną klasy P4.

Przy czym w sztufenglass i tak zawiera szybę zewnętrzną, tą nakładaną na ramy okienne, jak szybę o zwiększonej twardości – szybę hartowaną.

Wszystkie krawędzie przed hartowaniem  są zeszlifowane – nie ma obawy aby ktoś  mógł sobie o nią zrobić krzywdę

Zastosowanie jak największej powierzchni szyby bez podziałów daje najlepsze efekty estetyczne. Firma Okno-Drew oferując  wielkowymiarowe konstrukcje z wykorzystaniem tafli szyb zespolonych o wymiarach do 3500 x 5000, co pozwala osiągnąć wyjątkowo atrakcyjny efekt wizualny.

Stufengals – szklenie schodkowe daje ogromne możliwości architektom w tworzeniu niepowtarzalnych projektów oraz ich realizacji niemal bez ograniczeń technologicznych.

Szklenie schodkowe (sztufenglas) - zalety i możliwości zastosowania:

 • Stopniowanie szkła - step zewnętrzny obejmuje drewnianą ramę.
 • W celu uzyskania odpowiedniego wyglądu połączenie samych szyb w obszarze łączenia krawędzi jest zaczernione silikonem strukturalnym w odpowiedniej szerokości.
 • W technologii schodkowej (stufenglas) zewnętrzna strona stolarki jest chroniona całkowicie przez szkło mocowane systemowo do drewna.
 • Brak konieczności konserwacji strony zewnętrznej okien – drewno jest całkowicie zakryte szybą a piękno drewna w dowolnym kolorze widoczne pozostaje wewnątrz pomieszczeń.
 • Duża tafla szkła daje ogromne możliwości aranżacji i sama w sobie jest dekoracją zarówno elewacji jak i wnętrza.
 • Wykorzystanie pakietów 3-szybowych o współczynniku 0,7 lub 0,5 chroni przed kosztownymi stratami ciepła.
 • Szklenie schodkowe - stufenglas stosuje się zarówno przeszkleniach stałych, otwieranych tradycyjnie jak i w systemach przesuwnych oraz harmonijkowych tworząc spójne szklane elewacji.

 

TECHNOLOGIA

przejdź

PA-NO-RAMA (Nowość) okna bezramowe

przejdź

Energooszczędne
okna drewniane 78 mm

przejdź

Energooszczędne PLUS okna drewniane 88 mm

przejdź

Pasywne
okna drewniane 109 mm

przejdź

Okna drewniano-aluminiowe

przejdź

Szklenie minimalistyczne okna drewniane stufenglas

przejdź

Drzwi wejściowe

przejdź

Ogrody zimowe

przejdź

Okiennice

przejdź

Bramy garażowe

przejdź

Wyjścia tarasowe

przejdź

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.